طرح لرزه ای دیافراگم

طرح لرزه ای دیافراگم


امروزه ساختمان‌های طراحی شده به دلیل نیاز به فضای بیشتر و داشتن طرح‌های معماری خاص و ویژه، استفاده از دهانه‌های بلند اجتناب‌ناپذیر است. در چنین پروژه‌هایی نیاز به یک سقف مناسب به جهت جلوگیری از تغییر شکل زیاد امری ضروری است. ازجمله سقف‌های مناسب برای پوشش دهانه‌های بلند می‌توان به سقف‌های دال- تیر، دال تخت، دال مشبک (وافل) و دال مجوف اشاره کرد.
 
طراحی انواع دال‌ها برای پوشش دهانه‌های بلند بسیار حساس و نیاز به‌ دقت و دانش فنی کافی است. چراکه بدون داشتن آگاهی و دانش کافی ممکن است منجر به نتایج غیر قابل ‌جبران گردد که متأسفانه نمونه‌های زیادی از آن در چند سال گذشته در نقاط مختلف کشور دیده شده است. طراحی انواع دال‌ها برای پوشش دهانه‌های بلند صرفاً برای بارهای ثقلی کافی نیست و نیاز به طرح لرزه‌ای دقیق و منطبق بر ضوابط آیین‌نامه دارد. طرح لرزه‌ای دیافراگم‌ها مسلماً به دانش فنی مهندسی کافی نیاز دارد.
 
شرکت مهندسی آبا با در اختیار داشتن مهندسین باتجربه و مهارت بالا درزمینهٔ مهندسی سازه و زلزله توانسته است طرح لرزه‌ای دیافراگم‌ها را برای بیش از 100 پروژه در سطح کشور انجام دهد و رضایت کارفرمایان و مهندسین سایر شرکت‌ها را جلب کند. این شرکت قادر است به‌صورت اختصاصی به همکاری برای طرح لرزه‌ای دیافراگم‌ها در انواع پروژه‌ها بپردازد. ازجمله خدماتی که این شرکت می‌تواند مهیا کند به شرح ذیل است:
  1. مشاوره تخصصی درزمینهٔ انتخاب نوع سقف برای پروژه‌های با دهانه‌های بلند
  2. مشاوره در مورد انتخاب ابعاد قالب‌های وافل بر اساس مشخصات هر پروژه
  3. مشاوره و همکاری در طراحی سقف‌ها
  4. طرح لرزه‌ای اختصاصی دیافراگم‌ها منطبق بر ضوابط ACI 318-19 و ASCE7-16
  5. جزئیات بندی دقیق سقف‌ها بر اساس طرح لرزه‌ای انجام شده
  6. تعیین مشخصات هندسی و جانمایی آرماتورهای خمشی، برشی و پانچ به‌صورت دقیق و منطبق بر آیین‌نامه